закрити меню
Способи видалення родимок: як найкраще видалити незлоякісну родимку?
Родимки, особливо незлоякісні, можна легко видалити за допомогою невеликої хірургічної процедури, мінімізувавши утворення рубців. Цей вид видалення родимки можна провести в амбулаторних умовах - хірургічним шляхом, спалити або збрити. Ризик зараження і побічні ефекти зазвичай незначні.
Родимки можуть з'явитися на будь-якій ділянці шкіри. У більшості дорослих є від 10 до 40 загальних родимок. Вони утворюються, коли пігментні клітини ростуть в кластері, а не поширюються по шкірі.
Звичайні родимки - являють собою невеликі утворення на шкірі круглої або овальної форми з чітко вираженим контуром. Вони можуть бути рожевими, коричневими або чорними.
Атипові родимки виглядають інакше. Зазвичай вони великого розміру, мають неправильні форми і забарвлення. За даними Національного інституту раку, більшість атипових родимок є доброякісними, хоча вони частіше, ніж звичайні родимки, стають злоякісними. У кожного десятого українця є нетипова родимка.
Хоча, зазвичай, вони не становлять загрози для здоров'я, родимки слід регулярно перевіряти самостійно. Заплануйте огляд шкіри, якщо ви виявите нову родимку або зміну існуючої. Родимка, яка починає змінюватися або збільшуватися в розмірах, може бути ознакою раку шкіри.
На що варто звернути увагу при самоогляди нових і аномальних родімок:
Незалежно від того, вирішите ви видалити родимку за станом здоров'я або з косметичних причин, важливо знати, з чим ви маєте справу в першу чергу. Може здатися зручним використовувати безрецептурні продукти або домашні засоби для видалення невеликих родимок. Але розумно проконсультуватися з лікарем, щоб переконатися, що родимка не є потенційно злоякісною.
Дерматологи та пластичні хірурги займаються складними випадками видалення родимок.
Кращий метод видалення незлоякісною родимки залежить від типу, розміру і розташування родимки. Лікар часто використовує один з наступних методів видалення родимки:
Після видалення родимки зразок відправляється в лабораторію для більш детального вивчення. Через тиждень або два вам позвонить дерматолог і повідомить результати. Якщо клітини, з яких складається родимка, виглядають нормальними і здоровими, подальше лікування не потрібно, і дерматолог допоможе вам визначити, коли слід проводити наступний шкірний скринінг.