Поділитися:

Біоревіталізація або мезотерапія: що спільного й відмінного?

Дата публікації: 26.08.2020

Сучасна індустрія краси пропонує безліч процедур, які при грамотному застосуванні допоможуть зберегти здоров'я, красу і молодість шкіри. Для корекції вікових змін і усунення недоліків лікарі-косметологи рекомендують такі методи як біоревіталізація і мезотерапія. Ці назви вже давно на слуху, але до сих пір багато хто помилково припускають, що вони аналогічні за своєю суттю. Так, у них є спільні моменти, але це не одне і те ж.

Чим відрізняються биоревитализация і мезотерапія?

І мезотерапія, і біоревіталізація - це ін'єкційні методики, що передбачають введення активних речовин в різні шари шкіри за допомогою тонких голок вручну або апаратно. Їх мета - корекція вікових змін шкіри і виправлення цілого ряду недоліків. В якості активних компонентів в обох випадках використовується гіалуронова кислота - речовина, що відповідає за регуляцію водного балансу і синтез колагену і еластину. Можна сказати, що це все, що є спільного у цих двох методик.

Мезотерапія передбачає використання комплексних препаратів, до складу яких, крім гіалуронової кислоти, входять вітаміни, мікроелементи, амінокислоти, фактори росту та ін. Лікувальні ін'єкції вводяться в середній шар шкіри на глибину приблизно 2-9 мм. Склад препаратів може підбиратися лікарем-косметологом індивідуально з урахуванням проблем, які необхідно вирішити, і індивідуальних особливостей організму. Фракційна мезотерапія як метод сучасної косметології передбачає введення препаратів спеціальним апаратом в строго певні ділянки шкіри.

Біоревіталізація - це процедура введення гіалуронової кислоти в глибокі шари шкіри. Саме з її недоліком (вироблення знижується після 25 років) пов'язані візуальні прояви старіння шкіри.

Біоревіталізація і мезотерапія також мають і ряд інших відмінностей. Вони такі:

  • Гіалуронова кислота: для проведення цих двох процедур застосовуються речовини з різними властивостями. До складу мезококтейлів входить гіалуронова кислота низької щільності з невеликим розміром молекул. Її основне завдання - транспорт активних компонентів до клітин шкіри, розташованим на різній глибині. «Мезотерапевтична» гіалуронова кислота руйнується швидше, не створюючи гідрорезервів в дермі. Препарати для проведення біоревіталізації спочатку складалися тільки з гіалуронової кислоти високої щільності у вигляді гелю. Вона за своєю структурою і вазі максимально наближена до тієї, яка виробляється в шкірі природним шляхом.
  • Вік: мезотерапія вважається більш делікатною процедурою, тому її проведення рекомендовано приблизно з 20 років. За рахунок великого вибору препаратів мезотерапія дозволяє вирішити різні проблеми шкіри, характерні і для більш молодого віку. Біоревіталізація застосовується в тому випадку, коли вікові зміни стають помітними, тобто приблизно після 30 років.
  • Мета впливу: мезотерапія сприяє відновленню регенеративних здібностей шкіри, підвищенню її щільності і еластичності за рахунок насичення активними речовинами, допомагає усунути деякі проблеми (вугрі, купероз, постакне). Біоревіталізація сприяє вирівнюванню рельєфу шкіри, усунення зморшок. Ефективність забезпечується за рахунок активації природного синтезу гіалуронової кислоти, еластину і колагену.
  • Поява ефекту і тривалість: негайного ефекту від обох процедур очікувати не варто. Після біоревіталізації видимі позитивні зміни спостерігаються в період від 3 до 10 тижнів, після мезотерапії - трохи швидше (від 2 тижнів). Але варто врахувати, що результативність процедур залежить, в першу чергу, від віку, індивідуальних та інших особливостей організму. Ці ж фактори обумовлюють і час збереження результатів. При мезотерапії ефект може зберігатися від декількох місяців до року, а при біоревіталізації - від трьох місяців і до кількох років.

Обидві процедури застосовуються з метою омолодження шкіри. Але методики по-різному можуть справлятися з різними проблемами. Тому досить складно сказати, яка процедура буде краще в тому чи іншому випадку - все залежить від віку та інших факторів.

Плюси і мінуси кожної процедури

Біоревіталізацію необхідно застосовувати тільки на здоровій шкірі. Наприклад, при порушенні бар'єрної функції гіалуронова кислота підвищує вміст води в міжклітинному просторі, але через пошкоджений епідерміс ще більше збільшується трансдермальна втрата вологи. Також біоревіталізація протипоказана при запальних процесах в судинах, вугровій хворобі, підвищеному жировиділенні і інших проблемах. Гелеподібна гіалуронова кислота в такому випадку провокує появу набряків, здавлювання судин, порушення харчування і дихання клітин шкіри, розвиток застійних явищ. Біоревіталізація раніше застосовувалася, в основному, для боротьби з віковими змінами шкіри обличчя, хоча завдяки збагаченню складу препаратів її можна використовувати для омолодження шкіри рук, шиї, області декольте та ін.

Мезотерапія дозволяє вирішити проблеми не тільки зі шкірою обличчя, а й інших частин тіла - шия, зона декольте, волосиста частина голови, стегна, руки, сідниці, живіт і ін. Але застосування різноманітних компонентів збільшує і ризик виникнення алергічних реакцій.

Що стосується обох процедур, їх загальний недолік характерний для будь-яких ін'єкційних методик. Це поява синців, припухлостей, хворобливих відчуттів від уколів. Але при правильному проведенні і дотриманні рекомендацій лікаря ризик появи побічних ефектів зводиться до мінімуму.

Ще одним недоліком можна вважати високу вартість процедур. Але вона виправдана тим, що ефект при біоревіталізації і мезотерапії більш виражений і тривалий, ніж при застосуванні багатьох безін'єкційна методик.

Що болючіше: біоревіталізація чи мезотерапія?

Через те, що гіалуронова кислота, яка використовується для біоревіталізації, має велику щільність і в'язкість, хворобливі відчуття виникають і від самих уколів, і при введенні речовини в більш глибокі шари шкіри. Перед проведенням процедур застосовується анестезія - місцеві засоби з знеболюючим ефектом. У разі, коли спостерігається патологічний страх перед уколами, від ін'єкційних методик краще відмовитися, в тому числі і від мезотерапії. В цілому ж, як свідчать відгуки клієнтів, відчуття можуть бути неприємними, але цілком стерпними. Зате вони допоможуть впоратися з багатьма віковими проявами навіть в 50 років і в більш старшому віці.

Запис на консультацію
Залиште свій номер, ми передзвонимо