закрити меню
Біоревіталізація або мезотерапія: що спільного й відмінного?
Сучасна індустрія краси пропонує безліч процедур, які при грамотному застосуванні допоможуть зберегти здоров'я, красу і молодість шкіри. Для корекції вікових змін і усунення недоліків лікарі-косметологи рекомендують такі методи як біоревіталізація і мезотерапія. Ці назви вже давно на слуху, але до сих пір багато хто помилково припускають, що вони аналогічні за своєю суттю. Так, у них є спільні моменти, але це не одне і те ж.
І мезотерапія, і біоревіталізація - це ін'єкційні методики, що передбачають введення активних речовин в різні шари шкіри за допомогою тонких голок вручну або апаратно. Їх мета - корекція вікових змін шкіри і виправлення цілого ряду недоліків. В якості активних компонентів в обох випадках використовується гіалуронова кислота - речовина, що відповідає за регуляцію водного балансу і синтез колагену і еластину. Можна сказати, що це все, що є спільного у цих двох методик.
Мезотерапія передбачає використання комплексних препаратів, до складу яких, крім гіалуронової кислоти, входять вітаміни, мікроелементи, амінокислоти, фактори росту та ін. Лікувальні ін'єкції вводяться в середній шар шкіри на глибину приблизно 2-9 мм. Склад препаратів може підбиратися лікарем-косметологом індивідуально з урахуванням проблем, які необхідно вирішити, і індивідуальних особливостей організму. Фракційна мезотерапія як метод сучасної косметології передбачає введення препаратів спеціальним апаратом в строго певні ділянки шкіри.
Біоревіталізація - це процедура введення гіалуронової кислоти в глибокі шари шкіри. Саме з її недоліком (вироблення знижується після 25 років) пов'язані візуальні прояви старіння шкіри.
Біоревіталізація і мезотерапія також мають і ряд інших відмінностей. Вони такі:
Обидві процедури застосовуються з метою омолодження шкіри. Але методики по-різному можуть справлятися з різними проблемами. Тому досить складно сказати, яка процедура буде краще в тому чи іншому випадку - все залежить від віку та інших факторів.
Біоревіталізацію необхідно застосовувати тільки на здоровій шкірі. Наприклад, при порушенні бар'єрної функції гіалуронова кислота підвищує вміст води в міжклітинному просторі, але через пошкоджений епідерміс ще більше збільшується трансдермальна втрата вологи. Також біоревіталізація протипоказана при запальних процесах в судинах, вугровій хворобі, підвищеному жировиділенні і інших проблемах. Гелеподібна гіалуронова кислота в такому випадку провокує появу набряків, здавлювання судин, порушення харчування і дихання клітин шкіри, розвиток застійних явищ. Біоревіталізація раніше застосовувалася, в основному, для боротьби з віковими змінами шкіри обличчя, хоча завдяки збагаченню складу препаратів її можна використовувати для омолодження шкіри рук, шиї, області декольте та ін.
Мезотерапія дозволяє вирішити проблеми не тільки зі шкірою обличчя, а й інших частин тіла - шия, зона декольте, волосиста частина голови, стегна, руки, сідниці, живіт і ін. Але застосування різноманітних компонентів збільшує і ризик виникнення алергічних реакцій.
Що стосується обох процедур, їх загальний недолік характерний для будь-яких ін'єкційних методик. Це поява синців, припухлостей, хворобливих відчуттів від уколів. Але при правильному проведенні і дотриманні рекомендацій лікаря ризик появи побічних ефектів зводиться до мінімуму.
Ще одним недоліком можна вважати високу вартість процедур. Але вона виправдана тим, що ефект при біоревіталізації і мезотерапії більш виражений і тривалий, ніж при застосуванні багатьох безін'єкційна методик.
Через те, що гіалуронова кислота, яка використовується для біоревіталізації, має велику щільність і в'язкість, хворобливі відчуття виникають і від самих уколів, і при введенні речовини в більш глибокі шари шкіри. Перед проведенням процедур застосовується анестезія - місцеві засоби з знеболюючим ефектом. У разі, коли спостерігається патологічний страх перед уколами, від ін'єкційних методик краще відмовитися, в тому числі і від мезотерапії. В цілому ж, як свідчать відгуки клієнтів, відчуття можуть бути неприємними, але цілком стерпними. Зате вони допоможуть впоратися з багатьма віковими проявами навіть в 50 років і в більш старшому віці.