00
00
00
Акція для нових клієнтів - при записі онлайн знижка 10%
Поділитися:

Методи видалення бородавок: порівняння переваг і недоліків процедури

Дата публікації: 13.02.2020

Бородавка - доброякісне новоутворення на шкірі, яке найчастіше стає причиною психологічного дискомфорту і невпевненості в собі. Однак це не тільки косметичний дефект. Бородавка є наслідком зниження імунітету, психічної травми і гіпертонії, а також джерелом вірусу папіломи людини. Саме тому фахівці рекомендують по можливості видаляти новоутворення. В даний час використовуються методи кріодеструкції, хірургічного, радіохвильового і лазерного видалення бородавок. Кожен з них має переваги, яким і присвячена ця стаття.

Методи видалення бородавок

Бородавки - це новоутворення, які в більшості випадків не шкодять людському організму, але впливають на його естетику. Їх розмір може варіюватися від 1 мм до 1 см. Чим більше вони стають, тим більше дискомфорту доставляють. В даний час є безліч перевірених і безпечних методів видалення бородавок, які дозволяють позбутися від косметичного дефекту. Серед них:

  1. Радіохвильовий метод. Тут на наріст впливають радіохвилями високої частоти коливання, що сприяє руйнуванню і умертвінню патологічних клітин. Незважаючи на високу ефективність, у методу є один недолік: після маніпуляції залишається пухир, на загоєння якого йде багато часу.

  2. Кріодеструкція. Метод має на увазі вплив на новоутворення рідким азотом. В процесі утворюється епітеліальний міхур, що доставляє хворобливі відчуття. Бородавка відмирає разом з пухирцем, а після її відторгнення організмом оброблена ділянка заростає здоровою молодою шкірою.

  3. Ультразвуковий метод. За своїм впливом дана методика схожа на радіохвильовий метод, тільки тут радіохвилі замінені високочастотним звуком. Даний спосіб вважається одним з найбільш ефективних і безболісних.

  4. Хірургічний метод. Одна з найбільш радикальних методик використовується тільки в екстрених ситуаціях. До таких можна віднести процес переродження бородавки в меланому або початок відмирання навколишніх тканин.

  5. Лазерний метод. Методика заснована на впливі лазером. Це найсучасніша технологія, після якої залишається лише маленький шрам або неглибока ямка, яка загоюється протягом декількох місяців.



Радіохвильове видалення бородавок

Технологія дає хірургу можливість вирізати новоутворення буквально «під корінь». Її використовують для видалення наступних видів бородавок:

  • плоских,

  • підошовних,

  • виступаючих.

  • висячих.

Крім того, метод підходить для видалення гострих кондилом. Сама процедура займає 10-20 хвилин і проходить практично безкровно. Щоб знеболити оброблювану область, лікар використовує місцеву ін'єкційну анестезію або поверхневу аплікацію спеціальним кремом. Для видалення наросту застосовується спеціалізований апарат - Сургитрон, відомий також як радіоніж. Він м’яко впливає на проблемну ділянку шкіри, не зачіпаючи здорові тканини, не дратуючи нерви і не викликаючи м'язових скорочень.

Головною перевагою радіохвильового методу є мінімальна травматичність, так як радіохвилі практично не зачіпають навколишні тканини. Ризик розвитку запалення і ускладнень теж мінімальний.

Запис на консультацію
Залиште свій номер, ми передзвонимо

Видалення бородавок шляхом кріодеструкції (рідким азотом)

Кріодеструкція - сучасний метод терапії поверхневих доброякісних новоутворень, при якому патологічні тканини спочатку охолоджуються до гранично низької температури, а потім руйнуються. Як активна речовина тут використовується рідкий азот. Саме під його впливом доброякісні розростання відмирають, а клітини з порушеною структурою уповільнюють своє зростання.

Кріодеструкція бородавок і інших новоутворень включає наступні етапи:

  1. Вплив рідким азотом. Основним інструментом лікаря служить дерев'яна паличка, на одному кінці якої намотана вата або марля. З її допомогою рідкий азот витягується з ємності і наноситься на наріст. Після цього лікар притискає паличку до бородавки і утримує протягом 5-30 секунд.

  2. Перерва на 1-2 хвилини. Пауза потрібна для того, щоб оцінити ефективність впливу. Спочатку шкіра біліє, потім відтаює, що дозволяє лікарю визначити величину і глибину впливу речовини. Виходячи з цього, він приймає рішення повторювати процедуру чи ні.

  3. Результат. Після всіх впливів шкіра стає білувато-рожевою, що вказує на повне умертвіння патологічних клітин.

На наступний день після процедури на обробленій ділянці з'являється міхур, наповнений безбарвною або червонуватою рідиною. На колір рідини впливає глибина впливу. Пухир не можна заклеювати лейкопластиром. При необхідності його можна накрити марлевою серветкою, а після зафіксувати її лейкопластирем. Під час водних процедур важливо зберігати цілісність міхура. Якщо оброблена ділянка заподіює біль, дозволяється прийняти знеболюючий препарат.

Іноді бородавки не відразу піддаються дії рідкого азоту. Тому при необхідності через 3 тижні після першої корекції лікар  повторює процедуру. Зазвичай двох сеансів буває досить.

Порівняння методів видалення бородавок: лазерний і за допомогою азоту

Більшість пацієнтів цікавить, який з перерахованих методів найбільш ефективний. Найчастіше вони обирають між лазером і рідким азотом. У кожної з цих технологій є свої переваги. У лазера це:

  • висока ефективність,

  • швидкість,

  • безболісність,

  • відсутність післяопераційних кровотеч.

Крім цього, лазер дозволяє хірургу діяти точково, уникаючи розташованих поруч здорових тканин. При цьому він направляє на бородавку тепловий промінь, який випаровує вологу, що міститься в нарості, і руйнує його структуру. За рахунок відсутності контакту зі шкірою, інфікування рани під час процедури повністю виключено.

Вибираючи технологію кріодеструкції, слід бути готовим до того, що для повного видалення новоутворення потрібно 3-5 процедур. Це пов'язано з тим, що метод передбачає пошаровий вплив на патологічні тканини низькою температурою. Якщо наріст невеликий, то для його заморожування і умертвіння достатньо однієї обробки.

Ще одним критерієм вибору є вартість терапії. Видалення папіломи методом кріодеструкції коштує відносно дешево, але чим більше буде потрібно процедур, чим дорожче така обробка в підсумку обійдеться. Крім того, при впливі рідким азотом є невеликий ризик пошкодження здорових тканин, а значить і появи рубця.

Тільки лікар може визначити, який з перерахованих методів буде найбільш ефективним. Але щоб прийти до остаточного рішення, він повинен зібрати анамнез, провести обстеження пацієнта і відправити патологічні тканини на гістологію.

Хірургічне видалення бородавок

Хірургічним шляхом найчастіше видаляють підошовні бородавки. Як правило, вони представляють собою доброякісне новоутворення, насичене кровоносними судинами. За своєю структурою такий наріст зазвичай нагадує кольорову капусту. Іноді він може вростати в шкіру, завдаючи біль при ходьбі і терті об взуття. Підошовна бородавка найчастіше стає джерелом поширення вірусу папіломи людини.

Хірургічний спосіб застосовують тільки в тому випадку, якщо консервативна терапія виявляється неефективною. Попередньо лікар бере аналіз для дослідження на гістологію і робить щеплення від правця. Сама операція включає в себе наступні етапи:

  1. Обробка підошви мильним розчином.

  2. Відділення гіперкератозу, що покриває бородавку, з метою визначення її контурів.

  3. Обробка шкіри повідон-йодом.

  4. Локальна анестезія за допомогою мепівакаіна (2%) або іншого препарату без використання судинозвужувальних засобів.

  5. Легкий масаж марлею з метою швидкого розповсюдження анестетика.

  6. Розріз шкіри і повне висічення патологічного наросту.

  7. Очищення розрізаної області з використанням ложки Jansen.

  8. Після зупинки кровотечі очищення рани фізіологічним розчином.

  9. Обробка ділянки повідон-йодом з наступним накладенням бинтової пов'язки.

Після процедури пацієнту необхідно намагатися тримати прооперовану кінцівку в піднятому положенні. Протягом 48 годин після операції рекомендується відносний спокій. У цей час необхідно уникати відкритих джерел тепла і при необхідності приймати знеболюючі засоби.

Через 48 годин робиться перша перев'язка, під час якої кров, що запеклася видаляється скальпелем, а рана промивається фізіологічним розчином під тиском. Після цього на оброблену область наноситься ферментативна мазь, яка зверху покривається поліетиленом. Використовуючи взуття з ортопедичною устілкою, пацієнт вже може злегка спиратися на прооперовану ногу.

Запис на консультацію
Залиште свій номер, ми передзвонимо