Поділитися:

Синці після збільшення губ: чому виникають і як позбутися?

Дата публікації: 22.09.2020

Збільшення губ за допомогою введення філерів з гіалуроновою кислотою - вже стандартна процедура контурної пластики. Вона вважається безпечною і ефективною. Але навіть при наявності значного досвіду у лікаря-косметолога і використанні якісних філерів можливе виникнення побічних ефектів. Один з найбільш частих - синці після збільшення губ. Вони можуть виявлятися в різному ступені - від ледь помітних точок до хворобливих гематом. Чи є способи уникнути цього? Давайте дізнаємося.

Причини появи синців після контурної пластики

Гематома (синяк) - це скупчення згорнутої або рідкої крові в обмеженому просторі при пошкодженні великих і дрібних судин. Губи є однією з найбільш чутливих частин тіла. Вони густо пронизані капілярами і більш великими судинами, які пошкоджуються при проведенні уколів. При цьому організм реагує ще й на потрапляння всередину чужорідного тіла - густого філера. Разом це провокує появу невеликих набряків і синців, які є нормою.

Оскільки ін'єкції в губи досить болючі, то при їх проведенні застосовуються анестетики. Вони також можуть стати причиною появи помітних синців. Анестетики використовуються кількох видів, але практично всі вони сприяють розширенню судин. При введенні філера створюється тиск, в результаті чого судини можуть лопатися. Ризик появи гематом набагато вище при використанні ін'єкційної анестезії.

Утворені синці через якийсь час проходять самостійно, але якщо в рану потрапила інфекція, то ситуація може погіршитися. Якщо синці тримаються кілька днів і стають тільки темнішими, то слід звернутися до лікаря. На місці невеликого синяка може утворитися гематома, а потім і запалення тканин.

Протипоказаннями до проведення контурної пластики філерами є захворювання крові, зокрема низька швидкість її згортання, прийом кроворозріджуючих препаратів, вживання алкоголю, період менструації у жінок, цукровий діабет, деякі види аутоімунних та інших захворювань. Якщо з якихось причин ці заборони були порушені і проведені ін'єкції, то варто очікувати появи великих гематом, які довго сходять і можуть викликати більш серйозні ускладнення.

І, звичайно ж, гематоми можуть виникати в результаті неправильного виконання ін'єкцій, введення занадто великої кількості філера, через порушення правил реабілітаційного періоду. Щоб цього уникнути, важливо вибрати спеціалізовану клініку і професійного лікаря-косметолога. Ну і, звичайно ж, виконання всіх рекомендацій, що стосуються підготовки до пластики і періоду після неї, допоможе звести до мінімуму ризик появи не тільки синців, але і інших ускладнень.

 

Як швидко проходять гематоми?

Синці після контурної пластики губ, якщо не виникає ускладнень, проходять самостійно за кілька днів або за тиждень. На 2-3 день вони світлішають, потім стають жовтими і зникають. Але варто враховувати, що кожен організм індивідуальний. Тому інтенсивність прояву синців і час їх зникнення теж можуть бути різними. У цьому можна переконатися, якщо почитати відгуки на спеціалізованих форумах, подивитися фото і відео користувачів, які пройшли процедуру.

Швидко позбутися від невеликих синців допоможуть крижані компреси. Для цього можна заморозити відвар лікарських трав з протизапальними властивостями (ромашка, календула). Холод сприяє відтоку крові і зменшенню набряклості. Можна скористатися і аптечними засобами, але виключно за рекомендацією лікаря. Точковий та інші види масажу також не варто проводити самостійно, особливо в перші дні - можна зрушити філери і зіпсувати створений контур губ.

Ці статті можуть вас зацікавити

Запис на консультацію
Залиште свій номер, ми передзвонимо