Поділитися:

Набряк після збільшення губ гіалуроновою кислотою: норма чи ускладнення?

Дата публікації: 22.09.2020

Контурна пластика губ гіалуроновою кислотою - процедура, до якої вдаються не тільки багато дівчат і жінок, а й чоловіки. Адже за допомогою ін'єкцій можна не тільки зробити губи більш чуттєвими, але і позбутися від деяких косметичних недоліків (наприклад, асиметрія, шрами, глибокі зморшки і ін.). Перед процедурою важливо добре вивчити особливості її проведення та можливі наслідки. Одне з них - набряк після збільшення губ. Чи вважається це нормою і як правильно організувати реабілітаційний період - далі мова піде саме про це.

Чому з'являються набряки після збільшення губ?

Варто відразу сказати, що набряк після збільшення губ - норма. Припухлість - це реакція організму на травмування тканин і введення препарату. Навіть мінімальна кількість найякіснішого філера і ультратонкі голки не гарантують відсутності набряклості м'яких тканин.

Гіалуронова кислота є полісахаридом. Її особливість - молекули величезного розміру. Вони і забезпечують гідрофільні властивості речовини - здатність притягувати і утримувати воду, підтримуючи високий рівень зволоженості і пружності шкіри. У перший час, поки філер не розподілиться в шкірі і не почне працювати в «штатному режимі», набряк губ посилюється за рахунок нерівномірного накопичення рідини.

Набряк в тій чи іншій мірі присутній завжди. Навіть тоді, коли пацієнтові здається, що припухлість - це і є бажаний результат. Набряк на губах після збільшення може не приводити до значного дискомфорту і особливо не відрізнятиметься від подальшого ефекту. Ступінь припухлості залежить від реактивності організму, кількості і якості введеного філера. У деяких випадках набряклість може бути досить значною і викликає больові відчуття.

 

Скільки часу триває набряклість губ після контурної пластики?

При правильному виконанні ін'єкцій і відсутності індивідуальної непереносимості компонентів філера набряк зазвичай сходить самостійно протягом 3-14 днів. При використанні препаратів на основі низькомолекулярної гіалуронової кислоти виникає мінімум побічних ефектів. Сильну набряклість частіше провокують концентровані гелі з великою щільністю.

Якщо набряк після накачування губ не починає спадати протягом 14 днів і викликає больові відчуття, то варто звернутися за допомогою до лікаря-косметолога. Такі важкі алергічні реакції як набряк Квінке, анафілактичний шок, генералізована кропив'янка тощо. - це дуже рідкісні винятки з правил, зумовлені індивідуальними особливостями організму, а не складом введеного препарату. При схильності до них необхідно про це повідомити лікаря-косметолога і зважити всі «за» і «проти» проведення процедури.

Як уникнути появи сильної набряклості губ: протипоказання в реабілітаційний період

Найголовніша умова успішного збільшення губ без негативних наслідків - це вибір спеціалізованої клініки і професійного лікаря-косметолога. Послуги збільшення губ гіалуроновою кислотою пропонують багато салонів краси і навіть майстри, що працюють на дому. Вартість процедури може бути цілком привабливою, але нерівномірне введення філерів і отримання сильного набряку - це найпростіші проблеми, які можна отримати в результаті такого необдуманого кроку. Збільшення губ - ін'єкційна методика, яка вимагає високого рівня підготовки фахівця, використання високоякісних сертифікованих препаратів і проведення процедури в стерильних умовах.

Якщо всі перераховані вище вимоги дотримані і збільшення губ проведено в умовах косметологічної клініки, то з метою попередження появи сильної набряклості необхідно виконувати такі рекомендації протягом реабілітаційного періоду:

  • забезпечте дбайливий догляд для губ, використовуйте тільки рекомендовані лікарем засоби;
  • відмовтеся від застосування декоративної косметики в області ін'єкцій;
  • після проведення процедури заборонено механічно впливати на губи, особливо в першу добу (від пристрасних поцілунків теж доведеться утриматися);
  • під забороною басейн, сауна, солярій, пляж, тривале перебування на відкритому сонці;
  • зуби слід чистити дуже обережно без використання ополіскувача;
  • рекомендуємо виключити гострі страви, алкоголь, кислі ягоди, фрукти;
  • відмовтеся від фізичних тренувань з великим навантаженням.


Якщо сильно набрякли губи після збільшення і припухлість тримається довше двох тижнів, то рішення про застосування лікарських препаратів дренажної, протизапальної і іншої дії приймає тільки лікар. Не слід самостійно чимось мазати губи, щоб приховати або зменшити набряк - це може призвести до негативних наслідків. 

Уявлення про те, як виглядають губи після ін'єкцій, можна отримати, ознайомившись з фото пацієнтів на нашому сайті, вивчивши відгуки на форумах або поспілкувавшись зі знайомими, які вже пройшли цю процедуру. Але остаточне рішення варто приймати тільки після консультації з фахівцями.

Ці статті можуть вас зацікавити

Запис на консультацію
Залиште свій номер, ми передзвонимо